Opinie o Nas

Elektrolity

Elektrolity

DLACZEGO ELEKTROLITY SĄ TAK WAŻNE DLA ORGANIZMU?

Elektrolity są jednymi z najważniejszych substancji odpowiedzialnych za utrzymanie funkcji życiowych. W roztworze wodnym stają się jonami i uzyskują przewodnictwo elektryczne, co pomaga przekazywać impulsy nerwowe. Elektrolity są wszechobecne w płynach naszego ciała, a równowaga elektrolitowa jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek i narządów.

NAJWAŻNIEJSZE ELEKTROLITY TO:

  • Sód (Na) – reguluje ilość wody w organizmie, a także przenosi impulsy elektryczne między komórkami, dzięki czemu możliwa jest ich komunikacja – ma to szczególne znaczenie dla układu nerwowego i mięśni.
  • Potas (K) – reguluje prawidłową akcję serca i funkcje mięśni.
  • Chlorki (Cl) – utrzymują prawidłową równowagę płynów w organizmie.

KIEDY NALEŻY UZUPEŁNIAĆ ELEKTROLITY?

Zaburzenia równowagi wodno-elektrolitowej wynikają najczęściej z odwodnienia organizmu. Elektrolity tracimy nadmiernie wraz z wodą podczas biegunki czy wymiotów, a także gdy intensywnie się pocimy – w trakcie upałów, gorączki lub po treningu. Niedobory elektrolitowe mogą prowadzić do zaburzeń funkcjonowania narządów, za których pracę odpowiadają.

JAK WYRÓWNAĆ POZIOM ELEKTROLITÓW W ORGANIZMIE?

Pomocny w wyrównaniu poziomu elektrolitów jest doustny płyn nawadniający (DPN) – płyn o specjalnie opracowanym składzie. Jest to skuteczna, korzystna ekonomicznie i efektywna metoda uzupełniająca płyny ustrojowe. DPN znajduje się na liście najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych środków stosowanych w medycynie według Światowej Organizacji Zdrowia.

ORSALIT® to doustne płyny nawadniające o zredukowanej zawartości sodu oraz zmniejszonej osmolarności, czyli właściwościach ułatwiających proces nawadniania organizmu. Są w pełni zgodne z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN). ORSALIT® wykorzystuje efektywny mechanizm wspólnego wchłaniania oparty na specjalnie dobranych proporcjach elektrolitów i glukozy– woda w jelicie transportowana jest do organizmu właśnie w tym połączeniu. Produkty ORSALIT® mogą być stosowane zarówno profilaktycznie, w celu utrzymania odpowiedniego poziomu wody i elektrolitów w organizmie, jak i dietetycznego postępowania przy odwodnieniu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl