Zabieg borowinowy z czarną glinką aktywuje oddychanie tkankowe, stymuluje regenerację martwych obszarów skóry, rozszerza odporność organizmu, a także udoskonala krążenie krwi i limfy oraz procesy metaboliczne. Ustępują procesy zapalne, wzrasta napięcie mięśniowe. Czarna glinka wchłania produkty przemiany materii bakterii, oczyszczając powierzchnię skóry, ponieważ ma wysokie cechy adsorpcyjne. Kąpiele z czarnej glinki produktywnie przyczyniają się do sukcesu w walce z cellulitem i nadwagą.
cechy:
stymuluje procesy regeneracyjne i metaboliczne w tkankach
głęboko odżywia i zmiękcza
zwęża pory, uniemożliwiając w ten sposób przedwczesnemu starzeniu
skuteczny środek na cellulit
ma właściwości antyseptyczne
ZALECENIA DOTYCZĄCE używanIA:
Ma zastosowanie w kosmetologii, balneologii i życiu powszednim jako środek kosmetyczny i profilaktyczny do pielęgnacji skóry.
SPOSÓB użytkowanIA:
1. Maseczki kosmetyczne:
W niemetalowym pojemniku rozcieńczyć glinkę ciepłą wodą w stosunku 1: 1, skrupulatnie wymieszać do uzyskania gęstej, jednorodnej konsystencji. Nałóż maskę cienką warstwą na czystą skórę, nakładając glinkę mokrymi palcami i delikatnie wcierając ją w skórę przez 2-3 minuty. Pozostawić do działania na 10-15 minut, następnie spłukać ciepłą wodą i nałożyć na skórę krem odżywczy. Stosować dwa do trzech razy w tygodniu. Efektem końcowym użytkowania gotowego towaru będzie to, że skóra nabierze rozciągliwości, pory staną się mniej widoczne, zmarszczki wygładzą się.
2. Pielęgnacja włosów i skóry głowy:
Dodaj żółtko do przygotowanej mieszanki (patrz akapit 1), wetrzyj w skórę głowy, zawiń na 15-20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Glinka wzmacnia włosy i zapobiega ich łamaniu i wypadaniu.
3. Kąpiele:
Pomagają polikwidować martwy naskórek i zmiękczyć zrogowaciały naskórek na łokciach, rękach i nogach, a także goją drobne skaleczenia i pęknięcia. Rozcieńczyć glinę w ciepłej wodzie w ilości 1 łyżki. L. Na 1 litr wody zanurz ręce (stopy) w roztworze. Procedurę przeprowadza się codziennie przez 20-30 minut.