Opinie o Nas

ABC badań ginekologicznych: USG dopochwowe

ABC badań ginekologicznych: USG dopochwowe

ABC badań ginekologicznych: USG dopochwowe

USG transwaginalne to badanie narządów płciowych za pomocą głowicy ultrasonograficznej. Pozwala na szybką diagnostykę chorób: macicy, jajowodów i jajników. Jest też dużo dokładniejsze niż tradycyjne USG.

Badanie USG dopochwowe powinno przeprowadzać się regularnie u każdej kobiety, która współżyje. Zaleceniami do jego wykonania są także: krwawienia z dróg rodnych, bóle podbrzusza, zaburzenia miesiączkowania, podejrzenia torbieli, zespołu policystycznych jajników lub wad anatomicznych.

Jak wygląda badanie?

Pacjentka kładzie się na kozetce rozebrana od pasa w dół. Na sondę ultrasonograficzną nakłada się powłoczkę (przypomina prezerwatywę) i żel, który ułatwi wprowadzenie sondy do pochwy (około 2 cm). Fale ultrasonograficzne emitują na ekranie narządy płciowe pacjentki. Całość badania trwa kilka minut, a wynik jest przedstawiony w postaci zdjęcia i opisu słownego. Do badania nie trzeba się przygotowywać - wystarczy opróżnić pęcherz.

Czy wiesz, że…
Aby uchronić się przed problemami takimi jak infekcje intymne należy stosować probiotyki, które zawierają w sobie pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus, zakwaszające środowisko pochwy przez produkcję kwasu mlekowego i hamują rozwój bakterii chorobotwórczych. Polecane przez polskich ginekologów są probiotyki dopasowane do mikroflory Polek, jak np. inVag®.

U dziewicy USG transwaginalne jest przeprowadzane przez powłoki brzuszne lub odbyt. W niektórych przypadkach lekarz dobiera odpowiednio mały wziernik i wykonuje badanie przez pochwę.

Przeczytaj także: Pierwsza wizyta u ginekologa

---
inVag® Kapsułka dopochwowa twarda zawiera nie mniej niż 10 000 000 000 CFU (jednostka tworząca kolonię), żywych pałeczek bakterii kwasu mlekowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą, podmiot odpowiedzialny: IBSS BIOMED S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Komentarze do wpisu (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl