Odbudowa płytki paznokcia - jak powinna przebiegać?
Urazy mechaniczne, na przykład mocne kopnięcie w twardy element lub upadek ciężkiego przedmiotu na stopę. Choroby takie jak grzybica, łuszczyca, cukrzyca czy AZS. Długotrwałe noszenie źle dopasowanych butów. Błędy w pielęgnacji stóp. Wszystko to może doprowadzić do problemów związanych z oddzielaniem się płytki paznokciowej od macierzy paznokcia.
Jest to problem natury tak estetycznej, jak i zdrowotnej, który może prowadzić do stanów zapalnych i dolegliwości bólowych. Dlatego tak ważna jest prawidłowa, profesjonalna i możliwie szybka odbudowa paznokci u nóg która przeprowadza się w gabinecie podologicznym.
Odbudowa płytki paznokciowej - pierwsze kroki
Jednym ze sposobów na powrót do właściwego wyglądu płytki jest odbudowa paznokcia akrylem lub akrylo-żelem. Zanim jednak do niej dojdzie, specjalista musi podjąć szereg czynności diagnostycznych i pielęgnacyjnych. Pierwszym etapem działania będzie zawsze dokładne ocenienie stopnia i rodzaju uszkodzeń. Gdy tu już wszystko wiadomo, możliwie skraca się płytkę co zmniejszy ryzyko pojawienia się dalszych obrażeń.
Co dalej? Bez względu na to, czy konieczna jest odbudowa paznokcia po urazie, czy ta spowodowana innym czynnikiem, należy koniecznie precyzyjnie i zarazem delikatnie pozbyć się luźnych części paznokci. Używa się do tego miękkich, kosmetycznych patyczków, czasem także cążków. Dopiero teraz - o ile nie fachowiec nie zauważy żadnych ran w obrębie paznokcia, przechodzi się do wzmacniającej, zmiękczającej kąpieli. Może ona zawierać chociażby oliwę z oliwek czy naturalny olejek z herbacianego drzewa.
Rekonstrukcja paznokcia u nóg - co dalej?
Skończone? Czas na sprawdzonz preparat do odbudowy paznokci który wypełni ubytki i zabezpieczy paznokieć przed działaniem szkodliwych mikroorganizmów. Dobrym rozwiązaniem będzie tu na przykład zestaw reConstructor od PHARM FOOT. Składa się on z dwóch produktów: akrylowo-żelowej masy do której dodano przeciwzapalny, przeciwgrzybiczy ekstrakt z piwonii białej oraz płynu modelującego masę opartego na bazie alkoholu.
Istotne jest to, że taka odbudowa paznokcia po grzybicy, uderzeniu czy innej niekorzystnej sytuacji pozostawia na paznokciu delikatnie maskującą, akrylowo-żelową warstwę umożliwiającą regularne obserwowanie odrastania naszego paznokcia naturalnego. Jeśli coś przebiegałoby nie tak, jak trzeba, szybko to więc zauważymy i będziemy mogli błyskawicznie zareagować. A to jest kluczowe dla powodzenia całej terapii. Pamiętajmy jednak, że powyższy preparat zawsze powinien być aplikowany przez specjalistę który posiada dużą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.