Odżywianie

Catering dietetyczny – o czym należy pamiętać przy składaniu pierwszego zamówienia? Podpowiadamy!

8 listopada 2023
Minut czytania: 2

Dieta pudełkowa to prosty i wygodny sposób na zdrowe posiłki. Chociaż jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, to sporo osób wciąż nie wie, jak przebiega proces zamawiania cateringu. Jak wybrać dietę skrojoną pod własne potrzeby?

Catering dietetyczny – o czym należy pamiętać przy składaniu pierwszego zamówienia? Podpowiadamy!

1. Sprawdź dostępność diety pudełkowej w okolicy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w ich miejscu zamieszkania dostępny jest catering dietetyczny. Takie usługi obejmują już niemal całą Polskę – nie tylko duże miasta, ale także mniejsze miejscowości. Dlatego warto sprawdzić, czy dany adres znajduje się w strefie darmowych dostaw np. Od Wygodnej Diety. Nawet jeśli nie ma tam Twojej miejscowości, to nic straconego! Warto skontaktować się bezpośrednio z cateringiem – być może uda się uzyskać indywidualną ofertę dowozu jedzenia pudełkowego.

2. Wybierz catering o odpowiedniej kaloryczności

Wartość energetyczna posiłków musi być dostosowana do zapotrzebowania organizmu. Zależy ono od wielu czynników – np. masy ciała, wieku czy aktywności fizycznej. Ustalając kaloryczność, trzeba brać pod uwagę także cel diety; czy ma ona służyć odchudzaniu, czy budowaniu masy mięśniowej, a może jedynie kształtowaniu zdrowszych nawyków żywieniowych. Catering oferuje jadłospisy na każde zapotrzebowanie – od 1000 do 4000 kcal.

3. Indywidualnie dobrana dieta pudełkowa

Ważnym aspektem jest nie tylko kaloryczność diety, ale także jej rodzaj. Idealnym przykładem firmy, która ma w swojej ofercie szeroką ofertę cateringów dietetycznych jest WygodnaDieta.pl.

Firma oferuje kilkanaście wariantów jadłospisu, np. bez nabiału, glutenu, czy ryb. Można też zdecydować się na wersje bezmięsne – wegetariańską lub wegańską. Zdrowe propozycje znajdą również osoby z insulinoopornością i cukrzycą. Wartą zainteresowania opcją jest także dieta z wyborem menu. To rozwiązanie docenią nawet bardzo wybredni klienci.

4. Wybierz opcje dodatkowe

Przed finalizacją zamówienia możesz zdecydować się jeszcze na wybranie dodatkowych udogodnień. Catering oferuje np. możliwość dostarczenia posiłków w torbie termicznej, można zamówić także zestaw drewnianych sztućców. Takie rozwiązanie będzie bardzo przydatne, jeśli zabierasz swoje pudełka np. do pracy, czy na uczelnie i chcesz, żeby pozostały dłużej świeże, a nie masz możliwości schowania ich do lodówki. Catering można też zamówić w specjalnych, ekologicznych bio-opakowaniach.

5. Podaj miejsce i czas dostawy cateringu dietetycznego

Kolejnym krokiem składania zamówienia jest przekazanie szczegółów związanych z dostawą posiłków. Catering na zamówienie będzie dostarczany pod drzwi twojego domu, możesz też wybrać opcję dostaw do miejsca pracy. Na tym etapie trzeba także zdecydować, na jaki okres składane jest zamówienie. Możesz wybrać jeden lub kilka dni, aby przetestować dany catering, lub zaznaczyć parę tygodni.

6. Podsumowanie zamówienia diety pudełkowej i płatność

Następnym etapem jest potwierdzenie zamówienia oraz płatność. Ceny cateringu dietetycznego zależą, między innymi, od rodzaju wybranej diety i długości okresu zamówienia. Warto też na bieżąco sprawdzać dostępne promocje – są one publikowane na stronie internetowej cateringu oraz w mediach społecznościowych. Płatności można dokonać za pomocą karty płatniczej, blikiem oraz za pośrednictwem serwisów Google Pay, Apple Pay, czy Tpay.

Jeśli masz wątpliwości dotyczące wyboru diety, dostawy, czy innych kwestii związanych z zamówieniem, warto skonsultować się bezpośrednio z cateringiem. Dzwoniąc pod podany na stronie internetowej numer, masz możliwość bezpłatnego skonsultowania się z dietetykiem. Dietę pudełkową możesz także zamówić telefonicznie.

BM
...