Opinie o Nas

Dla dzieci

Dla dzieci

Każdego dnia organizm dziecka jest narażony na wystąpienie potencjalnie groźnego odwodnienia. Wzmożona utrata wody i elektrolitów może mieć miejsce na skutek dolegliwości żołądkowych (biegunka, wymioty), gorączki lub nadmiernego pocenia się w upalne dni. Dopóki braki płynów są uzupełnianie na bieżąco, ich ubytek nie stanowi większego problemu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu dziecko nie otrzymuje odpowiedniej porcji napojów, prawdopodobieństwo odwodnienia zaczyna rosnąć.

OBJAWY ODWODNIENIA

Większy ubytek płynów daje o sobie znać w bardziej dotkliwy dla dziecka sposób - malec staje się pobudzony i niespokojny, a uczucie pragnienia jest odpowiednio bardziej nasilone. Utrzymujący się od pewnego czasu niedobór wody manifestuje się suchością w jamie ustnej, ograniczonym wydalaniem moczu i zapadnięciem gałek ocznych dziecka. Zaburzenie równowagi wodno- elektrolitowej, z którą mamy wówczas do czynienia, objawiać się może także spadkiem sprawności intelektualnej i problemami z koordynacją ruchów - dziecko jest wyraźnie osłabione i potrzebuje odpowiedniego leczenia, by odwodnienie nie pogłębiło się i nie zaczęło zagrażać jego zdrowiu oraz życiu.

JAK SKUTECZNIE NAWADNIAĆ ORGANIZM DZIECKA?

Przyjmowanie płynów w ilościach odpowiadających aktualnemu zapotrzebowaniu organizmu to jedyny sposób na utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia tkanek. Właśnie dlatego rodzice powinni pamiętać o zwiększeniu podaży płynów u dziecka w trakcie ćwiczeń oraz w gorące, letnie dni. Ilość przyjmowanych przez malca napojów powinna być większa także w trakcie choroby, gdy dziecko ma gorączkę lub doświadcza dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takich jak wymioty lub biegunka. Gdy maluch zmaga się z objawami ostrego zatrucia pokarmowego, podawanie mu wody lub gorzkiej herbaty nie wystarczy do odzyskania równowagi wodno- elektrolitowej organizmu. Dużo lepsze efekty przyniesie zastosowanie doustnego płynu nawadniającego.

  • PRZECHOWYWAĆ 2-8°C
FFbaby® - kapsułki otwierane 28 kaps.
Cena: 69,99 zł 57,99 zł
FFbaby® - kapsułki otwierane 28 kaps.
szt. Szczegóły
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl