Opinie o Nas

Dla kobiet

Dla kobiet

Mikroflora stanowi nieodłączną część naszego organizmu i jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Wyjątkowa i charakterystyczna wyłącznie dla kobiet jest mikroflora dróg rodnych, której prawidłowy skład jest jednym z czynników warunkujących zdrowie intymne. U większości zdrowych kobiet w wieku rozrodczym, w 1 gramie wydzieliny pochwowej znajduje się od 10 do 100 milionów żywych bakterii, z czego ok. 95% stanowią bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus.

BAKTERIE LACTOBACILLUS MAJĄ WIELE KORZYSTNYCH WŁAŚCIWOŚCI, m.in.:

  • wytwarzają nadtlenek wodoru (H2O2), działający bójczo na niekorzystne bakterie,
  • wytwarzają kwaśne produkty metabolizmu (głównie kwas mlekowy oraz inne kwasy organiczne jak np. octowy i propionowy), które utrzymują prawidłowe pH pochwy 3,8-4,5,
  • konkurują z niekorzystnymi bakteriami i grzybami o składniki odżywcze i przylegają do nabłonka, dzięki czemu hamują ich nadmierne namnażanie.

JAK MOŻESZ UZUPEŁNIAĆ I WSPIERAĆ SWOJĄ MIKROFLORĘ?

Stosując probiotyki. Często nazywane są „przyjaznymi bakteriami” lub „dobrymi bakteriami”. Zgodnie z definicją FAO/WHO probiotyki to żywe mikroorganizmy, które podawane w odpowiedniej ilości przynoszą korzyści zdrowotne.

JAKIE CECHY POWINNY MIEĆ PROBIOTYKI?

  • powinny być starannie wyselekcjonowane i zidentyfikowane,
  • powinny mieć znane i udokumentowane pochodzenie,
  • powinny mieć korzystne właściwości potwierdzone w badaniach naukowych.

Badania naukowe pokazują, że odpowiednio dobrane bakterie probiotyczne wspierają organizm kobiety w zapobieganiu oraz zwalczaniu infekcji okolic intymnych.

JAKIE CZYNNIKI SPRZYJAJĄ INFEKCJOM INTYMNYM U KOBIET?

Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć niekorzystnie na Twoją kobiecą mikroflorę i spowodować zachwianie jej naturalnej równowagi poprzez zmniejszenie ilości bakterii z rodzaju Lactobacillus, co w efekcie może prowadzić do infekcji.

Dodatkowo, ze względu na budowę anatomiczną – bliskie sąsiedztwo odbytu, pochwy i cewki moczowej, kobiety podatne są na zakażenia dróg rodnych i cewki moczowej niekorzystnymi drobnoustrojami pochodzącymi z jelit.

CZYNNIKI SPRZYJAJĄCE ZACHWIANIOM RÓWNOWAGI MIKROFLORY POCHWY

Antybiotykoterapia, częsta zmiana partnerów, irygacje, nadużywanie alkoholu i palenie papierosów, krwawienia miesiączkowe, stosowanie wkładek domacicznych, nieprawidłowa dieta obfitująca w cukry i tłuszcze, stres, wiek dziecięcy, dalekie podróże, wyjazdy wakacyjne, zmiany hormonalne (zmiany stężenia estrogenów), nieprawidłowe nawyki higieniczne.

ORSALIT® TABS
Cena: 16,99 zł
ORSALIT® TABS
szt. Szczegóły
szt.
zobacz więcej
inVag żel
Cena: 34,66 zł
inVag żel
szt. Szczegóły
szt.
zobacz więcej
Lactoangin® - spray do gardła
Cena: 19,42 zł
Lactoangin® - spray do gardła
szt. Szczegóły
szt.
zobacz więcej
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl