Opinie o Nas

Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa

Nieprawidłowy metabolizm lipidów, czy nieprawidłowości dotyczące białek strukturalnych naskórka prowadzą do powstania skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do podrażnień. W wyniku tych procesów dochodzi do uszkodzenia bariery naskórka, skóra staje się odwodniona i wysuszona, a w jej obrębie pojawiają się uszkodzenia, pęknięcia i mikroszczeliny.

Suchości towarzyszy uporczywy świąd, który prowokuje uaktywnienie mechanizmu drapania, co w konsekwencji prowadzi do nasilenia stanu zapalnego.

Skóra staje się bardziej podatna na działanie czynników drażniących oraz działanie bakterii chorobotwórczych.

Skóra wrażliwa jest najczęściej spotykana u osób cierpiących na alergie i atopowe zapalenie skóry. Specjalistyczna linia emolientów Latopic® dzięki specjalnie dobranym składnikom aktywnym odbudowuje uszkodzoną barierę naskórka, redukuje świąd oraz ogranicza rozwój gronkowca złocistego.

Kosmetyki z linii Latopic emolienty są preparatami hipoalergicznymi, a zastosowane w ich recepturze związki spełniają wielorakie funkcje ochronne działając na 7 płaszczyznach: nawilżają, natłuszczają, uzupełniają lipidy, regenerują uszkodzony naskórek, łagodzą podrażnienia, łagodzą świąd, odżywiają.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl